Podskalská

Podskalská, Praha, 2020

Výjimečná architektura vyžaduje výjimečné vybavení. Do dobové budovy na Podskalské ulici v Praze jsme vyrobili jak vstupní, tak interiérové dveře. Nakombinovali jsme dvoukřídlé prosklené i klasické plné dveře, vše v příjemném smetanovém odstínu, s výraznými zárubněmi a jemně zdobeným kováním. Díky tomu zůstal zachován dobový ráz a jednotný design celého objektu. Díky preciznímu zpracování a kvalitním materiálům se navíc maximalizovala funkčnost – tyto dveře mají nadprůměrné akustické parametry, dokonalou ergonomii a vysokou odolnost.

Objem: 4.000.000 Kč
Doba realizace: 3 měsíce
Zadavatel: Raeder & Falge spol. s r. o.

Design a funkčnost

Realizace

Zajímavosti

Vstupní dveře

Vstupní dvoukřídlé protipožádní dveře s odolností EW30 DP3, kazetové, obložková požární zárubeň na tupo osazená dubovým prahem dokončeným olejem.

Kování

Použité dveřní kování Alt Wien.

Rámová stěna

Rámová stěna na terasu s ditermickým dvojsklem v původním stylu.

Provedení interiérových dveří

Obložková zárubeň má sraženou venkovní hranu. Křídlo má ozdoby po obvodě, dveře jsou rámové sklížené a na středových vlysech jsou neprůběžné fazety. Vzhled odpovídá požadavkům památkového ústavu Prahy 1.

Recenze

Naše první akce s panem Jakubem Habáňem na truhlářské výrobky, u které se ověřila komunikativnost a dodržení dohod ze strany majitele. Vše proběhlo na výbornou.

Samuel Eliáš
Raeder & Falge spol. s r. o.